ایران جیب : تاکنون گزارش های مردمی فراوانی از گرانفروشی آسان موتور برای ما ارسال شده است که چرا و به چه علت این گرانفروشی از چشم مسئولان و سیستم نظارتی پوشیده مانده است .اکثر این شکایات بر سر ثبت نام خودرو ix35 می باشد که متاسفانه هیچ مسئولی در این زمینه پاسخگو نیست و به احتمال زیاد پاسخگو نخواهد بود و شکایت مردمی از این شرکت به علت گرانفروشی تنها فریاد زیر آب است . مهندس علیرضا بابایی از کردستان یکی از این شاکیان است که در شرح گزارش خود می نویسد :

عدم پایبندی آسان موتور به تعهدات خود در زمینه تحویل محصولات پیش فروش شده، مشکلات زیادی را برای ما بوجود آورده است.

اینجانب یکی از کسانی هستم که از عدم تحویل خودرو ix35 از طرف شرکت آسان موتور گلایه دارم.در تاریخ 10 خرداد ماه امسال اقدام به خرید یک دستگاه ix35 از شرکت آسان موتور با قیمت 73 میلیون و 200 هزار تومان با تاریخ تحویل 6 ماهه یعنی 6 آذرماه کردم و 60 درصد قیمت خودرو را نیز در هنگام تنظیم قرار دارد به شرکت پرداخت نمودم.ولی الان بعد از گذشت حدود 8 ماه از تاریخ خرید خودرو شرکت اعلام کرده که خودرو فوق با قیمت 110 میلیون تومان به شما تحویل خواهد شد.شرکت با افزایش 37 میلیون تومانی قیمت این خودرو در حقیقت بیش از 50 درصد افزایش قیمت را در قیمت ix35 اعمال کرده است.درصورت که بسیاری از ثبت نام کنندگان در اردیبهشت و خرداد ماه بیش از 60 درصد پول خودرو را واریز کردند و در حقیقت ثبت نام قطعی داشتند.

نکته جالب این است که این شرکت ها قیمت اصلی خودرو را دریافت می کنند اما در قرارداد موضوع علی الحساب قید می شود تا بتوانند در آینده قیمت ها را بیشتر افزایش دهند. و هنوز این افراد به بهانه های مختلف خودرویشان را تحویل نگرفتند و این روزها شرکت واردکننده با محاسبه ارز آزاد می خواهد این خودروها را تحویل بدهد. خودروهایی که با ارز 1226 وارد شده بنا است با قیمت بیش از 3 هزار تومان فروخته شود.طبق بررسی های صورت گرفته ام تمام خودروها با ارز 1226 تومان وارد شده است اما شرکت های وارد کننده در حق مردم اجحاف می کنند و قیمت ها را با ارز فعلی محاسبه می کنند.گران فروشی این شرکت این سوال را در اذهان ما مشتریانش مطرح می کند که چه کسی بر عملکرد شرکتهای واردکننده خودرو نظارت دارد ؟آیا شرکت آسان موتور در زمان مقررخودروخودرو تحویل میدهد؟
آیا نظارتی بر وعده های این شرکت که رتبه نخست در سیستم فروش گرفته ، وجود دارد ؟آیا افزایش قیمت اعمال شده بر روی قیمت این محصولات قانونی است ؟ سازمان حمایت مصرف کننده در اینجا چه نقشی دارد ؟ چرا .... ؟

با احترام فراوان ، برادر شما مهندس علیرضا بابایی از کردستان .