900 اسب بخار از پیشرانه 12سیلندر خورجینی؟!شاید کم بنظر برسد، اما برای لامبورگینی آونتادور که در حالت استاندارد 700 اسب بخار قدرت تولید می کند راضی کننده است. تیونر نه چندان نام آشنایdmc که اکثر پروژه های خود را در زمینه طراحی بدنه خودروها صورت می دهد در پروژه ای جدید به سراغ سوپر اسپرت ایتالیایی لامبورگینی آونتادور رفته است. این تیونر بیشتر کارها را در بخش ظاهری خودرو صورت داده است.
ابتدا اجازه بدهید از قسمت فنی آغاز کنیم. جایی که نیروگاه 12سیلندر استاندارد آونتادور می تواند شتاب صفر تاصد را در مدت زمان 2.9ثانیه طی نماید. استفاده از سیستم اگزوز جدید، تراشکاری در بخش های از پیستون ها و همچنین تعویض سیستم ecu و برنامه ریزی مجدد در آن باعث بدست آمدن رقم شگفت انگیزی شد. با انجام آزمایش و استفاده از دستگاه dyno قدرت ثبت شده برای lp900 مورد نظر به 900اسب بخار رسید. یعنی 200اسب بخار از حالت استاندارد بیشتر. البته نصب فیلترهوای اسپرت و بهینه سازی رادیاتورها جزو بخش دیگری از برنامه تیونر dmc بوده است. درکنار این موارد dmc برای کنترل هرچه بهتر lp900آونتادور از ترمزهای جدید و دیسک های سرامیکی استفاده کرده است که این امکان را به شما می دهد در هرسرعتی بتوانید این خودرو را رام کنید. هنوز رکورد دقیقی از شتاب صفرتاصد جدید lp900آونتادور گرفته نشده است، اما به یک حساب سرانگشتی و نوشتن ارقام برروی کاغد می توان به جرأت گفت شتاب صفرتاصد این خودرو درکمتر از 2.8ثانیه صورت خواهد گرفت.همچنین حداکثر سرعت این سوپر اسپرت دونفره به بیش از 360کیلومتر درساعت خواهد رسید.

خشن تر از قبل
آونتادور در حالت استاندارد هم بسیار جذاب است. رنگ سفارشی نارنجی هم این جذابیت را دوچندان کرده است. اما متخصصین dmc برای این خودرو از یک کیت بدنه فیبرکربنی استفاده کرده اند. کیت بدنه ای که در قسمت جلو شامل یک اسپویلر و هواکش های طرفین است. این اسپویلر کربنی که در زیر سپر تعبیه شده چند میلیمتری بر طول آونتادور افزوده است اما درعوض با نزدیک بودن به سطح زمین از نفوذ باد به زیر خودرو تا حدود زیادی جلوگیری می نماید.همچنین لبه های هواکش های درون سپر نیز با فیبرکربن مزین شده است. برروی درصندوق بار نیز هواکش های کوچکی قرار دارد که روکش آنها نیز از فیبرکربن است. درقسمت کناری یک رکاب اسپرت منقش به نام dmc جلوه خاصی ایجاد کرده است. هواکش های جلوی گلگیر نیز از فیبر کربن تهیه شده اند، البته بهتر بود آینه های جانبی نیز از پوشش فیبرکربن بهرمند می شدند. در این قسمت نیز شما شاهد استفاده از رینگ های جدید 5پره دوبل همرنگ بدنه هستید. اما درقسمت انتهایی خودرو مهندسین dmc تمام سعی خود را کرده اند تا به بهترین نحو ممکن ظاهری خاصی، اسپرت و خشن برای آونتادرو درنظر بگیرند.

براي هر بودجه ،​يک آونتادور
وقتی به پشت خودرو نگاه می کنید باله بزرگ کربنی ظاهری اسپرت را تداعی میکند.درپوش پیشرانه که در قسمت انتهایی قرار دارد نیز با فیبرکربن پوشانده شده است. در این قسمت نیز لبه های خروجی های هوا نیز با فیبرکربن پوشانده شده است.اما مهمترین قسمت نصب دیفیوزر تمام کربنی است که علاوه بر افزایش نیروی روبه پایین باعث کاهش چشمگیر وزن خودرو شده است.با تغییراتی که این تیونر برروی lp900آونتادور درنظر گرفته است وزن کلی خودرو 34کیلوگرم کاهش یافته است یعنی وزن آن از 1575 به 1541 کیلوگرم کاهش پیدا کرده است. البته تعویض و نصب سیستم اگزوز جدید در این خودرو با افزایش قدرت خروجی و تولید صدای بسیار طنین اندازه تر روبرو شده است. وزن کل این سیستم اگزوز تنها 3.4کیلوگرم است. این تیونر برای مالکین ثروتمند آونتادور از دو پکیج جداگانه استفاده کرده است. کسانی که دوست دارند خودرویشان را با تمام تجهیزات و تغییرات تحویل بگیرند باید مبلغی در حدود 165 هزار دلار را پرداخت کنند. اما این تیونر برای کاهش هزینه ها پشنهاد دومی را هم به اجرا گذاشته است. خرید جداگانه قطعات و برنامه های تقویتی پیشرانه که به درخواست خود مالک برروی خودرو انجا می پذیرد.>>>