در سال های نه چندان دور خرید یک سدان لوکس سایز بزرگ مانند آئودی A8 و نصب یک موتور کوچک روی آن، یک انتخاب ضعیف و فقیرانه به نظر می رسید که مسائل مختلفی مانند فقدان قدرت تداعی و تصویری پست از آن در ذهن ایجاد میکرد.
به نظر می رسد که ژرمن های فعال در آئودی قصد تغییر این تصور را دارند. پرچمدار جدید خودروهای لوکس آن ها A8، قرار است با کوچکترین پیشرانه ای که تا کنون در این بخش از بازار دیده ایم، در سال 2013 ارائه شود.آن ها در نظر دارند یک پیشرانه 2 لیتری TFSI را به همراه یک پیشرانه الکتریکی کوچک و قوی روی این محصول نصب کنند. هیبریدی جدید آئودی از پیشرانه دو لیتری توربوشارژ دار بنزینی خود 211 اسب بخار دریافت می کند و در کنار آن پیشرانه الکتریکی خودرو قادر به تولید نهایت 54 اسب بخار قدرت است .

آئودی ادعا می کند A8 با موتور 2 لیتری هیبرید مصرفی کمتر از 6.4 لیتر در صد کلیومتر دارد و میزان دی اکسید کربنی کمتر از 148 گرم در هر کیلومتر تولید می کند. این خودرو می تواند صرفا با پیشرانه الکتریکی تا شعاع 100 کیلومتری را با سرعت سه تا 60 کیلومتر بر ساعت حرکت کند.اگر شما همچنان در همان خط فکری به سر می برید این برایتان خوشحال کننده است که A8 با این پیشرانه کوچک درمدت 7.7 ثانیه شتاب صفر تا 100 را طی می کند و قادر است به نهایت سرعت 235 کیلومتر در ساعت دست پیدا کند.این یک کلاس پیشرو نیست، اما مطمئنا خیلی بد نیست و توجهی به رقابت ندارد و البته باید گفت ایده معقول تری نسبت به سری 7 هیبرید با یک پیشرانه V12 به نظر می رسد.


نسخه هیبریدی الکتریکی سدان a8 که قرار است از سال آینده وارد بازار اروپا شود ، نخواهد توانست به بازار آمریکا راه پیدا کند.در واقع طبق اعلام شرکت خودروسازی آئودی در صورت تولید نسخه دیزل از a8 ، نسخه هیبریدی آن وارد بازار آمریکا نخواهد شد. این شرکت تصمیم دارد از سال آینده تولید مدل دیزل a8 شاسی بلند q7 و هاچ بک a3 را در آمریکا آغاز کند. این خودروی جدید دوستدار محیط زیست آئودی دارای یک موتور 2لیتری توربو شارژ tfsi و یک موتور الکتریکی به توان 40کیلووات خواهد بود که جمعا به آن قدرتی معادل 245 اسب بخار می دهد.

صفر تا صد این خودرو 7.7ثانیه و بیشینه سرعت آن 235کیلومتر بر ساعت است.طبق اعلام گروه آئودی ، این خودرو رسما در نمایشگاه سپتامبر فرانکفورت رونمایی و از سال آینده وارد بازار می شود.مدل آمریکایی این خودرو دارای یک موتور 4.2لیتری هشت سیلندر به توان 372اسب بخار خواهد داشت و مصرف آن در حدود 21مایل بر گالون خواهد بود.