امروزه خودروهای SUV طرفداران فراوانی دارد ....در دنیایی که همواره کمپانیهای خودرو سازی در جدال و رقابت هستند مقایسه چند خودرو SUV که به گونه ای بیشتر از دیگر SUV ها مطرح هستند و میتوانند رقیب سر سختی برای یک دیگر باشند کاری بسیار جالبی است... این هم فیلمی زیبا برای طرفداران خودروهای SUV.

(کیفیت HD )دانلود از لینک غیر مستقیم مدیا فایر :

دانلود

حجم: 82 مگابایت

مدت فیلم: 10 دقیقه


BMW X5 M Power

بیشترین و مهم ترین تغییرات نسبت به گونه ی عادی در بخش فنی صورت پذیرفته است . موتور 4/4 لیتری توین توربوشارژر V8 حقیقتا قدرت فوق العاده ای تولید می کند . 555 اسب بخار قدرت که از دور موتور 6000 به دست می آید در کنار گشتاور عظیم 678 نیوتون متری که در محدوده ی دور موتور 1500 تا 5650 در دسترس است می تواند X5 را ظرف مدت تنها 5/4 ثانیه از حالت سکون به سرعت صد کیلومتر در ساعت برساند !! بی شک این اس یو وی اگر سریع ترین اس یو وی جهان نباشند جز سریعترین ها هست .

حداکثر فشار توربوشارژرها به 5/1 بار افزایش پیدا کرده که باالطبع موجب افزایش قدرت تولیدی نیز می گردد . البته ب ام و میزان گازهای تولیدی از اگزوزهای پر سر و صدای این دو خودرو را فراموش نکرده و بدین منظور اقدام به نصب کاتالیزور در فضای بین دو بلوک سیلندر نموده است . بدین ترتیب این خودرو می تواند استانداردهای سختگیرانه ی LEV2 آمریکا و یورو 5 را پاس کند .

در نظر گرفتن گیربکس 6 سرعته ی اتوماتیک ( با قابلیت تعویض دستی ) لذت رانندگی وصف ناپذیری را عرضه می کند . دنده های این گیربکس را می توان از طریق اهرم کنار فرمان تعویض کرد به طوریکه با حرکت دادن دسته به سمت راست دنده افزایش و با حرکت دسته به سمت چپ دنده کاهش می یابد . استفاده از سیستم چهارچرخ متحرک ( X- Drive ) و فربندی های اسپرت که ارتفاعشان حالا به 10 میلی متر رسیده X5 را به یکی از چالاک ترین اس یو وی ( یا به عبارت بهتر اس ای وی و اس ای سی ) های دنیا تبدیل نموده است . البته نباید از نقش سیستم EDC که وظیفه ی بررسی فنربندی ها را بر عهده دارد گذشت . ب ام و در مورد سرعت عمل این سیستم ادعا می کند که اگر چرخ جلو وارد چاله ای شود قبل از این که چرخ عقب وارد همان چاله شود سیستم وضعیت فنربندی را تنظیم می کند.

از دیگر تجهیزات این ب ام و می توان به : ترمز ABS - سیستم کنترل پایداری DSC - سیستم کنترل صعود از سراشیبی - سیستم کنترل نیروی ترمزها و سیستم اتوماتیک خشک کننده ی دیسک های ترمز اشاره کرد .


Audi Q7 2010:

تیپ اول با نام 3.6 Quattro شناخته می شود که ارزان ترین تیپ Audi Q7 و با قیمت 43 هزار دلار به بازار عرضه شده است که به یک موتور 6 سیلندر V شکل و با حجم 3.600 سی سی که حداکثر قادر به تولید 280 اسب بخار نیرو می باشد.خوب و اما تیپ و تریم دوم با نام 3.6 Quattro Premium شناخته می شود که قیمت این تیپ هم 47 هزار دلار می باشد که به همان موتور 6 سیلندر V شکل و باحجم 3.600 سی سی مجهز شده است که مانند تیپ اول 280 اسب بخار نیرو تولید می کند.پس ممکن است سوال کنید چرا گران تر از تیپ اول است؟خوب باید گفت مهم ترین تفاوت تیپ اول و دوم تجهیزات و امکانات رفاهی و اپشن های انها است که این تفاوت قیمت را بوجود اورده است.تیپ سوم با نام TDI Quattro Premium شناخته می شود که کمی با دو تیپ اول از لحاظ فنی و قیمت متفاوت است.تیپ سوم به یک موتور 6 سیلندر V شکل دیزلی و با حجم 3.000 سی سی مجهز شده است که حداکثر قادر به تولید 225 اسب بخار نیرو برای این مدل می باشد.قیمت این تیپ یعنی تیپ سوم هم 51 هزار دلار می باشد.خوب و اما تیپ اخر و یعنی چهارم که تصویری هم که ملاحظه می کنید مربوط به همین تیپ است و مورد بحث ما نیز هست دارای قوی ترین موتور و از لحاظ اماکانات هم کامل و فول می باشد به نام 4.2 Quattro شناخته می شود که به یک موتور 8 سیلندر V شکل و با حجم 4.200 سی سی که حداکثر قادر به تولید 350 اسب بخار نیرو برای این Audi می باشد مجهز شده است.قیمت تیپ چهارم هم 60 هزار دلار می باشد.خوب و اما چند نکته پایانی در مورد Audi Q7 تیپ و تریم 4.2 Quattro که تصویرش رو هم ملاحظه می کنید این که به یک گیربکس 6 سرعته تیپ ترونیک(قابلیت تعویض بصورت دستی یا اتوماتیک) مجهز شده است و توضیح و نکته دوم این که حداکثر سرعت قوی ترین تیپ هم 248 کیلومتر درساعت می باشد.و اما نکته اخر و پایانی این هست که شتاب 0 تا 100 این اتومبیل هم 7،2 ثانیه می باشد.


Range Rover:

پیشرانه:

در دل این خودرو یک پیشرانه 8 سیلندر خورجینی قرار داشت که با 32 سوپاپ و حجم 6/3 لیتری خود می تواند در دور موتور 5500 دور در دقیقه ماکزیمم توانی برابر 268 اسب بخار تولید کند و با پشتیبانی یک گیربکس 6 سرعت تیپ ترونیک در مدت زمان 86/8 ثانیه (تست شده) عقربه کیلومتر سنج را از عدد صفر بر روی عدد 100 بیاورد و یک شتاب استثنایی در بین شاسی بلند ها به نمایش بگذارد که تا ماکزیمم سرعت 208 کیلومتر در ساعت می توان ادامه داد . جالب آنجاست که شتاب تست شده 26/0 ثانیه بیشتر از گفته شرکت سازنده تفاوت نداشت و البته حدود 6/0 ثانیه کمتر از شتاب تست شده خودروی زانتیا می باشد .

نمای خارجی:

اگر بخواهیم ظاهر جلوی خودرو را توصیف کنیم چراغ های تلسکوپی، پیش رادیاتور شبکه ای همراه با آرم لندرور و نام حک شده رنجرور برروی درب کاپوت جلب توجه می کند که همگی این ها ظاهر یک خودرو اسپرت را نمایش می دهد . بروی سپر جلو که نگاه کنیم متوجه شیشه شور ها می شویم که برای شستن شیشه چراغ های جلو تعبیه شده اند تا در زمان کثیف بودن شیشه چراغها به صورت اتوماتیک عمل شستشو را انجام دهند .

نمای داخلی:

با وارد شدن به داخل خودرو و دیدن دکمه های فراوان که روی داشبورد و فرمان تعبیه شده بود احساس سوار بر یک خودرو لوکس را به سرنشینان القا می کند . روی داشبورد و درها از روکش چرم دو رنگ کرم و مشکی استفاده شده است که در کنار ورق های چوبی توانسته زیبایی را چند برابر کند. در عین سادگی نمای داخلی تنها کنسول میانی خودرو است که لوکس جلوه می کند . بر روی درهای خودرو و داشبورد اسپیکر های Harman Karmon که مجموع شان به 14 عدد می رسید با 710 وات خروجی یک صدای کاملاً رسا از خود خارج می کردند . آرم زیبا و سبز رنگ لندرور روی قسمت چوبی درهای جلو، نشان متفاوتی بود که شرکت لندرور بر روی محصولش حک کرده بود .

ایمنی:

این خودرو با داشتن 6 سیستم ترمز اصلی و کمکی (ABS-DSC-EBD-TC-ETC-Electronic parking break) به همراه 8 کیسه هوا (سفارشی) 5 ستاره ایمنی را با افتخار نصیب خود کند .