در پی انجام دو حمله هوایی از سوی ارتش رژیم صهیونیستی طی دو روز پیاپی، پیچیدگی های اوضاع در سوریه به طور بی سابقه ای افزایش یافته است. در این میان، برخی منابع خبری از احتمال اعلان جنگ دولت سوریه به رژیم صهیونیستی و وقوع جنگی تمام عیار در منطقه سخن می گویند.

سایت «دبکا فایل»، وابسته به محافل امنیتی رژیم صهیونیستی، از احتمال وقوع یک درگیری تمام عیار در منطقه خاورمیانه با مشارکت این رژیم خبر داده است. این احتمال در پی آن مطرح می شود که در دو روز اخیر، نیروی هوایی رژیم صهیونیستی دو بار اهدافی در خاک سوریه را آماج قرار داد. این سایت به نقل از منابع روسی می نویسد: شایعاتی هست، مبنی بر اینکه در پی این رویدادها، بشار اسد، رئیس جمهور سوریه، تصمیم دارد به رژیم صهیونیستی اعلان جنگ کند. در همین حال و در شرایطی که جزییات حملات رژیم صهیونیستی به سوریه، از جمله ماهیت دقیق اهداف و خسارات پدید آمده فاش نشده،  برخی گزارش های حاکی از آن است که دست کم سیصد نفر از افراد واحد «۵۰۱» ارتش سوریه در این حملات کشته  و صد ها نفر نیز در بیمارستان های دمشق بستری شده اند.

دبکا فایل می نویسد: تأیید این آمار بدان معنا خواهد بود که واحدی از ارتش سوریه ـ که مسئول تأسیسات شیمیایی منطقه «برزه» دمشق بوده ـ هدف حملات ارتش رژیم صهیونیستی قرار گرفته است. این سایت به نقل از «راشا تودی» می نویسد، در پی حملات اخیر، نیروهای امنیتی سوریه تأسیسات شیمیایی این منطقه را دور گرفته و ورود و خروج به این تأسیسات قدغن است. ساکنان منطقه گفته اند، تکان های ایجاد شده در اثر حملات شب گذشته، همچون یک زلزله ۴ ریشتری بوده است. از سوی دیگر، اندکی پس از این حملات، ارتش رژیم صهیونیستی موشک های ضد موشک بیشتری را به سامانه دفاعی این رژیم (موسوم به گنبد آهنین) در «حیفا» اضافه کرده تا به گفته خودشان، از این شهر در برابر حملات احتمالی سوریه، حزب الله و ایران نگهداری کنند. در همین حال، معاون وزیر اطلاعات سوریه با محکوم کردن حملات رژیم صهیونیستی گفته: «یک عنصر خارجی جدید، شبانه وارد درگیری های سوریه شده و این امر، به جنگ منجر خواهد شد». در مجموع، به نظر می رسد اقدامات اخیر رژیم صهیونیستی در ورود مستقیم به عرصه درگیری ها در سوریه، تأثیرات مهمی در تحولات این کشور و به طور کلی منطقه  خواهد داشت. این در حالی است که مقامات اسرائیلی در ادعایی واهی، اقدامات خود را بیش از خود سوریه، معطوف به ایران و حزب الله دانسته و مدعی هستند حملاتشان با هدف جلوگیری از فرستادن تسلیحات از سوی ایران برای حزب الله انجام گرفته است.