کاترین اشتون با ارسال نامه تبریک به حسن روحانی، رییس جمهور ایران از وی دعوت کرد تا در اسرع وقت مذاکرات با گروه موسوم به ۱+۵ را از سر بگیرد.

ایسنا: متن نامه کاترین اشتون، رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا که به نمایندگی از آمریکا، فرانسه، انگلیس، روسیه و چین و آلمان موسوم به ۱+۵ ریاست مذاکرات با ایران را به عهده دارد، به حسن روحانی، رییس جمهور ایران بر اساس آن چه المانیتور منتشر کرده به شرح زیر است:

«آقای رییس جمهور محترم

من تبریکات خود را به مناسبت تحلیف شما به عنوان رییس جمهوری اسلامی ایران تقدیم تان می کنم. ملت ایران اختیار جدی تعامل در مذاکرات و همکاری با جامعه بین المللی برای رسیدن به رفع فوری نگرانی های جدی اش درباره فعالیت های هسته یی ایران را به عهده شما گذاشته است.

آقای رییس جمهور، من این نامه را می نویسم تا به شما بگویم که من، به همراه ۳+۳، برای ادامه گفت وگوها به منظور یافتن یک راه حل در اسرع وقت آماده هستیم. امیدوارم که بتوانیم گفت وگوهایی جدی را با تیم مذاکره کننده شما به محض آن که ممکن شود، برنامه ریزی کنیم.اتحادیه اروپا امیدوار است که تحت ریاست شما فرصت های جدیدی برای کار کردن با یکدیگر به منظور کاهش تنش های منطقه ای و ارتقای احترام برای حقوق بشر فراهم شود.»