فرهنگی - بهنام صفوی خواننده خوش صدا و محبوب موسیقی پاپ که سال گذشته دربخش جنبی جشنواره موسیقی فجر یکی از پرببیننده ترین کنسرت های خود را برگزار کرد در سال جدید با دستی پر به میان مخاطبانش می آید.گفت وگوی شبکه ایران با این خواننده را در ادامه میخوانید:

برای سال جدید چه برنامه ای دارید؟
تا ده روز آینده آلبوم جدیدم منتشر میشود. نام این آلبوم«آرامش» است که 9 قطعه دارد و از سوی شرکت فرهنگی- هنری «آوای هنر» انتشار می یابد. در این آلبوم به غیر از خودم سیروان خسروی، زانیار خسروی ،امیرعقیلی و سیاوش صدری تنظیم آن را بر عهده داشته اند. همچنین محمد کاظمی و مریم اسدی ترانه های آن را سروده اند.در مورد آهنگسازی آلبوم هم باید بگویم تقریبا نود در صد آهنگسازی آلبوم را خودم انجام دادم و دو قطعه آن را دوست خوبم شهاب رمضان برعهده داشته است. بعد از انتشار آلبوم تصمیم دارم کنسرتهای متعددی در شهرستانها برگزار کنم . البته تا به امروز شهرستانهای رشت،اهواز و بندر عباس مشخص شده اند .در مورد کنسرت تهران هم باید بگویم به احتمال زیاد تیر ماه امسال در برج میلاد اجرا خواهم داشت.

در کارهای سینمایی و سریالی نیز فعالیت دارید؟
بله پیشنهاد فیلم و سریال داشتهام منتهی اگر قرار باشد در سینما یا تلویزیون فعالیت داشته باشم با سلیقه خودم انتخاب می کنم و اگر هم فرصت خوبی پیش بیاید قطعا یکی از این پیشنهاد ها را قبول خواهم کرد.

در آلبوم گروهی به غیر از «دلصدا» حضور داشته اید؟
خیر، اما پیشنهادهایی شده ولی فعلا مشخص نیست.

ارزیابی شما از آلبوم های موسیقی که در سال گذشته منتشر شد چیست؟
سال پیش آلبوم های خوبی به بازارموسیقی آمد.دوستان هنرمند درعرصه موسیقی با توجه به سلایقشان تلاششان را می کنند تا آنچه که متناسب با شرایط جامعه، بازار موسیقی و مردم هست به بهترین نحو و با بهترین آثار ارائه دهند و این یک روند رو به رشدی است. به نظر من هرکسی به اندازه توانایی خودش توانسته خیلی خوب همه کارهایی را که دوست داشته است ارائه دهد و بالطبع مخاطبین هم از خواننده مورد علاقه شان استقبال کرده اند. اکثریت کارهایی که سال 90 منتشر شد را شنیدم و خوب بود.

نظر شما در مورد بیست و هشتمین جشنواره موسیقی فجر چیست ؟
به عقیده من بهتر است یک مقدار برنامه ریزی ها ی بهتر و دقیق تری در برگزاری این گونه برنامه های مهم انجام شود. مخصوصا نسبت به زمان اجرا؛ که هنگام نزدیک شدن به زمان برگزاری جشنواره ازخواننده ها دعوت نکنند و حداقل چندماه قبل به هنرمندانی که در جشنواره شرکت دارند اطلاع رسانی کنند. چون معمولا برگزار کنندگان این مراسم دقیقه نود اعلام میکنند چه گروه هایی حضور دادند و هماهنگ کردن و جمع و جور کردن گروه در این مدت زمان کم برای خواننده خیلی سخت است.

شما در جشنواره سال گذشته هم شرکت داشتید به نظر شما انتخاب خواننده در بخش جنبی سلیقه ای است؟
قبول ندارم؛ خود من بدون هیچ سفارشی سال گذشته دعوت شدم.البته 2سال پیش پیشنهاد شرکت در جشنواره را داشته ام اما بنا به دلایلی نمی توانستم شرکت کنم. اگر مروری به جشنواره هایی که در چند سال گذشته برگزار شده است داشته باشید متوجه می شوید که خواننده هایی که پر کار هستند و مردم از کارهایشان استقبال می کنند اکثریت در جشنواره فجر حضور داشته اند . ولی دست اندرکاران این برنامه ها می توانند گستره این انتخابات را بیشتر کنند.

از برنامه سال تحویل بگویید؟
هنگام سال تحویل درویژه برنامه ای به نام «سپاس»در شبکه آموزش شرکت داشتم.در شبکه تهران هم تیتراژ برنامه ای که برای سال تحویل بود را خواندم .

نظر شما در مورد برنامه امسال صدا و سیما هنگام تحویل سال چیست؟
امسال شبکه های تلوزیونی به نسبت سالهای گذشته بازتر عمل کردند و این حرکت رو به رشد یک آیتم مثبت است اما از طرفی باید کیفیت را هم حفظ کنیم. به نظر من این حرکت صدا و سیما یک حرکت رو به جلو و خوب بود منتهی متاسفانه کیفیت نداشت. اگر به برنامه های زنده موسیقی دنیا نگاه کنید متوجه می شوید که از چه کیفیت اجرای خوبی برخوردارهستند و تمام مخاطبان خود را صد در صد راضی نگه می دارند. اما اگر برنامه زنده ای که اجرا می شود بدون کیفیت باشد در واقع یک ضرری برای اجرا است.

شما با راه اندازی شبکه موسیقی موافق هستید؟
بله صد در صد .خدا کند چنین اتفاقی بیفتد اما با نظارت. در حال حاضر در میان شبکه های ماهواره ای به قدری شبکه های موسیقی وجود دارد که حد و حسابی ندارد ولی چون نظارت صحیح و درستی در آن وجود ندارد بیشتر ضربه به موسیقی است تا کمک.در واقع کارهایی که با مجوز ارشاد منتشر می شوند خیلی بهتر از این گونه برنامه هاست چون حداقل یک نظارتی وجود دارد حالا کاری به ضعف هایشان یا نکات مثبت و منفی اش نداریم. اگر کارهایی که خواننده های مجاز ما زحمت می کشند و آلبوم تولید می کنند را بتوان در یک شبکه موسیقی برای مردم نمایش داد حرکت بسیارخوبی است تا اینکه فقط یک آلبوم به صورت شنیداری به بازار موسیقی بیاید.

یکشنبه 27 فروردین 1391